Розлучення або як почати все заново?

Розлучення або розрив тривалих відносин – це завжди складно, завжди боляче, причому для всіх учасників процесу. Якщо колись міцний союз розпадається подібно картковому будиночку, виникає стан шоку, почуття безсилля і повне нерозуміння того, що ж робити далі?

Багато хто воліє забути про травмуючу ситуацію або переписати свої спогади. Уникнення не вирішить проблеми і не допоможе знайти спокій.


Все, що відбувається з вами – це досвід, це те, що формує ваш характер і жагу до життя.


Звичайно ж, причин для розриву відносин може бути багато: зради, нерозуміння, жорстокість, байдужість. У кожного вони свої і кожен випадок по-своєму індивідуальний. Але самі по собі почуття і відчуття – однакові для всіх. У 1969 р. доктор Елізабет Кюблер-Росс описала п’ять стадій горя у своїй книзі «Про смерть і вмирання», які відповідають нормальним почуттям людини, коли вона має справу зі змінами, як в особистому житті, так і на роботі. Ця п’ятиступінчата модель виглядає так:

  1. Заперечення – найчастіше тимчасовий захист, який дає нам час зібратися з думками і вийти зі стану шоку.
  2. Гнів – зазвичай поширюється в різних напрямках: на партнера, на себе, на оточення, на світ зрештою.
  3. Торг – спроба відкласти неминуче, зробити все, щоб уникнути змін звичного стану, спробувати домовитися, пробачити і т. д.
  4. Депресія – настає з усвідомленням того, що всі спроби зберегти зруйноване – марні.
  5. Прийняття – стан смирення, який дає нам найпрекрасніше – можливість взяти на себе відповідальність за свою долю і рухатися далі.

Так як же почати все заново?

Ніяк. Не можна почати життя заново, час не повернути назад. Та це й не потрібно. Винесіть користь з обставин, що склалися. Все, що відбувається з вами – це досвід, це те, що формує ваш характер і вашу жагу до життя!

Ви можете спробувати позбутися вашого минулого шляхом придушення спогадів, і, можливо, у Вас це вийде на деякий час… А потім, часто раптово, вся лавина пригнічених емоцій обрушиться на Вас з руйнівною силою.

снують багато спосіб пережити розставання: декому допомагає молитва і медитація, інші перемикають увагу на нового партнера, треті – «пускаються у всі тяжкі». Але жоден з варіантів не стане «лікуванням», це лише маскує ваш біль і ховає його десь на задвірках вашої свідомості. У результаті цей біль формує певні моделі поведінки, страхи і тривогу, він може накласти відбиток на нові відносини або взагалі зробити побудову таких неможливим. Фактично ваш біль починає керувати вами.

Я пропоную Вам діяти комплексно:

  1. Ми вчимося любити і поважати себе.

Це комплекс заходів, які допоможуть Вам змінити ставлення до себе і до миру в цілому. Певні техніки і практики дозволять Вам зосередити увагу на собі в рамках здорового егоїзму, при цьому, не зміщуючи фокус уваги і не відволікаючись від повсякденних справ. Повага до себе і до свого тіла – наріжний камінь відновлення емоційного стану.

  1. Ми вчимося працювати над помилками.

Не дарма цей етап стоїть під номером два. Справа в тому, що для того, щоб об’єктивно оцінити Ваші помилки і помилки партнера, перш за все, потрібно навчитися любові і поваги до себе. Лише пройшовши перший етап, ми з вами зможемо усунути несамовиті суперечливі почуття, які повертають Вас у минуле, травмують і формують хибні переконання.

  1. Ми вчимося прощати і відпускати.

Комплекс заходів і технік, які навчать Вас прощати себе і свого кривдника. Освоївши ці техніки, Ви зможете безболісно вийти з багатьох життєвих ситуацій з гордо піднятою головою.

  1. Ми формуємо свою нову реальність.

Розрив може стати справжнім полегшенням, подарувати відчуття свободи і гармонії, послужити натхненням для створення чогось нового і абсолютно приголомшливого. Геть кайдани і рамки! Ваш світ може стати таким, яким Ви захочете. Ви заслуговуєте щастя!

Пам’ятайте Будь-яка проблема має рішення! Хочете контролювати якість свого життя і дозволити собі бути щасливим? Запишіться на консультацію за тел. +38 067 362 8077

Стихарна Ксенія

solve.a.problem.od@gmail.com

+38(067)3628077

Меню