Хто, Кому і Що винен??

Рано чи пізно в будь-яких відносинах настає момент, коли піднімається питання «чому я постійно тобі щось повинен/повинна?».

Відносини взагалі складна штука і це швидше прерогатива зрілої особистості. Ніхто не сприймає об’єктивну реальність такою яка вона є. Собака сприймає світ за молекулами запаху, комар, наприклад, – за температурою і запахом тіла. І якщо все так, тоді звідки нам знати що моя реальність така ж як Ваша? І Ваше сприйняття світу таке ж, як і у людини навпроти?


Кожен індивід сприймає лише те, що еволюція і досвід навчили його сприймати.


Мені часто доводиться чути від клієнтів, друзів і знайомих вирази: “Вона ж жінка! Вона повинна бути… такою і такою ж такою «або» Він мужик чи хто?! Він зобов’язаний…! “. Так звідки беруться ці помилкові переконання про те, що «хтось комусь щось винен»? Насправді, ніхто нікому нічого не винен! Це питання бажання і соціального контракту.

Так вже склалося, що наша життєва позиція визначається специфічною ідентичністю, закладеною в нас одвічною природою речей і досвідом прожитих років, а не сімейними і сформованими стереотипами. Стереотипи образів чоловіків і жінок «підсилюють» відмінності між ними, а ефект цей досягається шляхом далекосяжного узагальнення будь-якого одиничного випадку. Так, сім «я навчає нас сімейних стосунків, мати – як бути матір» ю, батько – як бути батьком, але хто вчить нас бути самим собою і розрізняти «що для нас добре, а що погано»? Про це ми повинні подбати самі через життєвий досвід, сприятливі можливості, соціальну взаємодію, осмислюючи факти і набуваючи усвідомленості.

Візьмімо, наприклад, банальну ситуацію з букетом квітів.

Багато жінок відразу розуміють, що їх люб’язний чоловік, що стоїть у дверях з оберемком квітів, десь дуже сильно напартачив, при цьому серйозність помилки обчислюється вартістю букета. Відповідно, зустрічають його не посмішкою і вдячністю, а фразою: «Що сталося?» і пронизуючим поглядом. Чому так?

Чоловіки, коли ви даруєте квіти дорогій вам жінці? Більшість відповість – на якесь свято; половина відповість – як вибачення, якщо щось накоїв; і рідкісний чоловік у наш час скаже – просто так, – вона любить квіти, а я люблю, коли вона посміхається. Можливо, я дещо утрирую ситуацію, але загалом «картина маслом». З 20 знайомих мені жінок в активному пошуку, лише 1-2 дарують квіти на першому побаченні. Виникає питання «хто скасував галантність?».

Чоловіки відповідають: “А чому я повинен їй щось дарувати? Ми тільки познайомилися і, взагалі, може ми один одному не підійдемо “. Ви звичайно ж не зобов’язані, АЛЕ зрозумійте таку ось річ: жінка не розкриється перед вами без будь-яких знаків уваги і турботи, це не співбесіда на роботу. Ці банальні жести формують сприйняття вашого ставлення до ней. і безглуздо очікувати від неї чогось чарівного, якщо ви нічого не робите для неї. Адже кожен чоловік радіє, коли на зустріч з ним приходить ошатна, надушена і доглянута красуня, яка посміхається, жартує і вся світиться?! Так вона готувалася до побачення! А що ж ви? Побачення без романтики – це не побачення, а так чайка попити з товаришем! І нічого дивного, якщо дівчина, не отримавши відгуку, м’яко і тактовно відмовить вам у наступній зустрічі. Ви можете так і не дізнатися, яка вона насправді і чи підходите ви один одному.


Стосунки між чоловіком і жінкою – це танго. А хто веде в танці?


Так само це працює і в зворотний бік, якщо чоловік доглядає за вами, прийшов з квітами і цукерками, а ви не звертаєте на це ніякої уваги і сприймаєте його жест, як само собою зрозуміле, то це буде останній раз, коли він вам подарував букетик (за інше взагалі мовчу).

Якщо розглядати шлюб, то тут така ж ситуація. Подружжя, занурене в побут, забуває виділяти час романтиці або якимось маленьким приємностям по відношенню до партнера. Виникає невдоволення, чоловіки скаржаться “Що це за подарунки на кожне свято від дружини: боягузи і шкарпетки? Невже складно приділити мені трішки уваги та інтересу?! “. І дійсно, якщо ви хочете зберегти ваші почуття, проявляйте більше інтересу до потреб партнера, до його бажань і прагнень, тому що це полум’я дуже легко загасити байдужістю і холодністю.

Питання про права і обов’язки партнерів дуже глибоке. Я знаю пари, в яких у кожного чоловіка свій власний дохід і всі побутові витрати вони ділять порівну. Я знаю пари, для яких чужі романтизм та інші умовності, їх емоційна прихильність сформувалася на основі зовсім інших речей. Так само, я знаю пари, які вибудували свої відносини за моделлю «ти мені – я тобі». І багато з них щасливі. Тому, перш за все, потрібно розуміти чого хочете безпосередньо Ви, а далі шукати людину під свої потреби або обговорити це з уже наявним партнером.


Вся хитрість насправді полягає в діалозі.


Кожна людина по-своєму унікальна і у кожного є своє сприйняття дійсності. Але я не зустрічала жодну жінку, яку не підкорила б галантність чоловіка. Так само, як і не зустрічала жодного чоловіка, який відкинув жіночність і красу.

Будь – яка проблема має рішення! Хочете контролювати якість свого життя і дозволити собі бути щасливим? Запишіться на консультацію.

З повагою,

Стихарна Ксенія

solve.a.problem.od@gmail.com

+38(067)3628077

Меню