Сатириазис – міф або хвороба?
Сатириазис – чоловіча гіперсексуальність довгий час вважалася суб’єктивною і не визнавалася як захворювання.
Патологію часто прирівнювали до донжуанізму – чоловічого сексуального комплексу, який характеризується «підкоренням» якомога більшого числа жінок для зміцнення уявлення про власну маскулисть. І лише наприкінці 20століття сучасна медицина визначила сатириазис як хворобу психічної сфери і внесла її в MKB-10.
Сатириа́зис (др.-греч. Σάτυρος — сатир) – патологічно підвищений статевий потяг у представників чоловічої статі, що, по суті, є чоловічою формою німфоманії. Цей стан у психіатрії розглядається, як хвороба, якій потрібне відповідне лікування. Назва захворювання сталася від імені стародавнього Бога Сатира, який, згідно з переказами, відрізнявся своєю гіперсексуальністю і нерозбірливістю у зв’язках.
Для осіб, які страждають сатириазисом, характерна часта зміна сексуальних партнерів і відсутність тривалих сексуальних зв’язків. Захворювання пов’язане не тільки з кількісним збільшенням числа сексуальних контактів, але і якісною зміною сексуальної поведінки, при якій сексуальність стає основною життєвою метою індивіда.
На відміну від ніфоманії, суть сатириазису полягає в тому, що чоловік може займатися сексом величезну кількість разів, не досягаючи оргазму. Тобто, збудження і статевий потяг несе суто психологічний характер.
Причиною виникнення сатириазиса може стати цілий ряд несприятливих факторів: органічні патології, гормональні порушення, черепно-мозкові травми, а також, психічні порушення – синдром донжуанства, компенсації комплексу неповноцінності, психологічні травми насильства або невдалого сексуального досвіду в минулому, сильні потрясіння тощо.
«Неможливість пропустити жодної спідниці», не завжди є показником низької моралі, так само як і навпаки. Важливо з’ясувати причину ситуації, що склалася, оскільки сатириазис – як і багато інших розладів психіки, може протікати як в гострій, так і в хронічній формі. Захворювання, при якому чоловік не отримує статевої розрядки, може призвести до низки неприємних наслідків і порушень, від агресивності та розвитку статевих збочень до імпотенції та галюцинацій.
Лікування сатириазису успішно проводиться за допомогою медицини і психотерапії. Основне завдання психотерапії полягає в тому, щоб навчити єзида успішно справлятися з надмірними проявами сексуальності, направляти сексуальну енергію в правильне русло, зберігши при цьому нормальний рівень статевої активності.
Пам’ятайте
Будь-яка проблема має рішення! Будьте щасливі!
Стихарна Ксенія
+38(067)3628077