Сімейно-сексуальні дисгармонії

Нормальні статеві стосунки є одним з найважливіших факторів сімейного життя. Однак, у більшості випадків, люди, які мають проблеми в цій області, намагаються це приховати або ігнорувати, що лише посилює дисгармонію подружжя.

Здатність встановлювати глибокі і стабільні міжособистісні відносини – прерогатива зрілої особистості, для якої характерні емпатія і альтруїстична поведінка, здатність забезпечити продуктивний діалог і резонансне спілкування. Деякі люди готові до глибоких форм інтерперсонального контакту дуже рано, а інші в силу різних причин встановлюють такі відносини зі значним запізненням або взагалі не встановлюють.

У наш час стереотипне мислення про здорову сексуальну взаємодію партнерів спотворює справжню потребу, деформуючи взаємодію в парі і зміщуючи акценти на стільки, що може звести сексуальну потребу в ранг фетиша, а роль людських якостей чоловіка в реалізації цієї потреби звести до нуля.

Розрізняють 5 видів сімейно-сексуальних дисгармоній:

  • Сексуальна дисгармонія внаслідок розладу чоловічої потенції.
  • Сексуальна дисгармонія внаслідок розладу сексуальної функції у жінок.
  • Сексуально-поведінкова дезадаптація подружжя – пов’язана з відсутністю прийнятних дій для статевого акту, наявністю форм поведінки, що не відповідають очікуванням одного з партнерів. При цій моделі виникають: у жінок – аноргазмія, гіпо- та алібідемія; у чоловіків – зниження ерекції і передчасна еякуляція.
  • Соціально-психологічна дезадаптація – пов’язана з негативними емоційними реакціями партнерів по відношенню один до одного, відсутністю взаємопривязаності і почуття любові, невідповідність рольової поведінки в парі, негативних установок по відношенню один до одного. При цій моделі виникають: у жінок – псевдофрігідність, аноргазмія, гіпо- та алібедемія; у чоловіків – еректильна дисфункція, гіпо- та алібедемія, псевдоімпотенція.
  • Дезінформаційно-оціночна сексуальна дисгармонія – відсутність у партнерів достатніх знань у галузі сімейно-сексуальних відносин, неправильні установки і поняття про норму сексуальних відносин подружжя, що призводить до невірної інтерпретації подружжям своїх сексуальних проявів, втрати психосексуальної задоволеності, псевдоімпотенції і псевдофрігідності.

Діагностика сімейно-сексуальних дисгармоній ґрунтується на формуванні структурних решіток кожного з подружжя, виявленні співпадаючих, доповнюючих і дисонуючих компонентів структур особистості обох партнерів. При виконанні цієї роботи особливого значення набуває простеження в динаміці всієї історії взаємин подружньої пари з моменту знайомства до моменту звернення до фахівця.

Подружжю буває складно подивитися на ситуацію з боку і побачити цілісний образ того, що відбувається, найчастіше вони бачать окремі елементи «мозаїки» і ніяк не пов’язують їх між собою. Це відбувається не через відсутність бажання, а через рівень емоційної залученості.

Пам’ятайте Будь-яка проблема має рішення! Хочете контролювати якість свого життя і дозволити собі бути щасливим? Запишіться на консультацію за тел. +38 067 362 8077

Стихарна Ксенія

solve.a.problem.od@gmail.com

+38(067)3628077

Меню